Lubisz narciarstwo? Zostań instruktorem!

Kto może zostać instruktorem narciarstwa?

Jak już wspominaliśmy w poprzednim wpisie, instruktorzy narciarstwa są ciągle poszukiwani. Szkółki, organizatorzy wyjazdów rodzinnych, obozów dla dzieci i młodzieży  wystawiają co chwilę nowe oferty pracy (dobrze płatnej pracy).

Praca instruktora, jest spoko, bywają lepsze i gorsze grupy. Trudniejsi i łatwiejsi kursanci, ale generalnie kiedy kogoś nauczymy czegoś nowego, czy postawimy Go w ogóle na nartach, to daje to ogromną satysfakcję. Jeszcze większą jeśli widzimy po kursancie, że narciarstwo mu się spodobało i nie wyobraża się kolejnej zimy bez wyjazdu w góry (w 90% tak się zdarza ).

Kto może zostać instruktorem narciarstwa? Każdy kto w stopniu średnio-zaawansowanym, zaawansowanym potrafi jeździć na nartach, lubi pracę z ludźmi i nie może usiedzieć na miejscu :). Uczestnicy kursu w ciągu szkolenia na instruktora robią zazwyczaj bardzo duży postęp w swojej jeździe na nartach. Z tego wynika, że jeśli masz pewne braki ale czujesz się pewnie na stoku, to warto spróbować bo podszkolimy Twoją technikę. Jeśli jednak boisz się, że nie uda Ci się zdać egzaminu, to istnieją możliwości poprawek lub zapisania się na szkolenie narciarskie
które pomoże w przygotowaniu do kursu instruktorskiego. 🙂
Także, zastanów się czy nie warto tej zimy połączyć przyjemnego z pożytecznym 🙂